O tym, jak funkcjonuje nasz automatyczny mózg możesz przekonać się wyobrażając sobie, że bierzesz do ust soczystą cytrynę. Gdy tylko zaczynasz wizualizować jej sok, który rozpływa ci się w ustach, te natychmiast napełniają się śliną.
Organizm przystępuje do trawienia czegoś, czego nie ma. No bo przecież cytryna jest tylko w twojej wyobraźni.
Ta sama reakcja ma miejsce wówczas, gdy w twojej głowie pojawiają się odczucia związane z jakąś sytuacją.
Twój automatyczny mózg nie widzi denerwujących cię ludzi, nie widzi wysokiego kredytu, nie widzi niskiego wynagrodzenia – on widzi tylko twoje emocje związane z tymi sytuacjami.
Zatem to nie zdarzenia wpływają na jego reakcję, a wyłącznie twoje odczucia związane z tymi okolicznościami.
Podświadomy mózg ma jeden cel. Jest to przedłużenie twojego życia z chwili na chwilę. Jednak nie może wpłynąć na otaczającą cię rzeczywistość. On może wpłynąć wyłącznie na twoje ciało.
Gdy w wyobraźni poczujesz smak kwaśnej cytryny, mózg natychmiast wyśle sygnał do produkcji śliny. W ten sposób zareaguje na twoje ODCZUCIE kwaśnego smaku.
Gdy zaś „zauważy”, że twoim problemem jest LĘK o dzieci, przystąpi do produkcji dodatkowych komórek gruczołów piersiowych, bo przecież te służą do wykarmienia potomstwa. Różnym odczuciom przypisane są różne objawy na poziomie ciała.
Pamiętaj, każda zmiana w ciele jest następstwem odczucia, które wysyłasz do swojego podświadomego mózgu.
Choroba nigdy nie jest przypadkowa. Każda zmiana jest wyłącznie odpowiedzią na emocje związane z konkretnymi zdarzeniami.
Nawet, jeśli martwisz się czymś, co jeszcze nie nastąpiło, lub cierpisz z powodu krzywd, które wyrządzono ci dawno temu – twój mózg reaguje adekwatnie do twoich emocji.
Ta reakcja jest zawsze zauważalna w ciele.
Bądź świadomy swoich odczuć. Nie daj się ponieść wyobraźni.
„Wyobraźnia jest wszystkim. Pokazuje, jakie atrakcje czekają nas w życiu”.